Kahvaltılık Yumurtalı Ekmek

Kahvaltılık Yumurtalı Ekmek

328 kkal

Bu lezzet için akşamları bile kahvaltı yapmak istenebilir :)

35 dk
8 kişilik
QR kod
 

Malzemeler

8 adet hamburger ekmeği, 8 adet

yumurta

, 1 kase

beyaz peynir

, 2 yemek kaşığı

tereyağı

,

Yapılışı

Bugün yemek bloglarını gezerken rastladığım çok güzel bir sunum oldu. bildiğimiz yumurtalı ekmekler hep yumurtayı kırarız bir tabağa, ekmeği yumurtaya bular kızartırız. Bir çoğumuz böyle veya buna yakın yapıyordur. ama bu sunumda farklı bir yol izlenmişti. Bu yumurtalı ekmek tarifi belki ramaza çok uygun olmayacaktır ama ramazan sonrası bayram sofrasında güzel bir süpriz olacaktır.
Hamburger ekmeklerini üzerine su bardağını koyarak o büyüklükte çizerek kesiyoruz. Daha sonra içlerini yarısına kadar boşaltıyoruz.
Bıçak yardımı ile içlerini boşalttığımız ekmeklerini içine önce çay kaşığı ile tereyağı koyuyoruz. Daha sonra ise üzerine peyniri seriyoruz güzelce. son olarak ise her bir ekmeğin içine birer tane yumurta kırıyoruz. tuzunu serpiyoruz.
Önceden ısıtılmış 220 derecelik fırında yumurtaları istediğimiz kıvamda pişene kadar pişiriyoruz. yumurtalar yaklaşık 20 dakikada pişiyor. bu yüzden servis yapacağınızda ona göre ayarlayıp fırına verebilirsiniz. zira hamburger ekmeği hassas bir ekmek fırından çıktıktan Sonra sıcak sıcak servis yapmalısınız. İkinci bir defa ısıtırsanız kuruyor ekmekler. Afiyet olsun.

 

kahvaltılık yumurtalı ekmek tarifi

 

kahvaltılık yumurtalı ekmek nasıl yapılır?

 

kahvaltılık yumurtalı ekmek kaç kalori?

 

kahvaltılık yumurtalı ekmek kaç dakikada pişer?

 

Bu tarif hakkında konuşulanlar

Bu tarif hakkında da hiçbir şey söylenmemiş yahu. Sen gir iki tweet at bari :)

 

Bu tarif hakkında yorumlar